BURSA
0544 945 4587 - 224 452 2241
info@bursapireilaclama.net

Pire ve insan sağlığı

Created with Sketch.

     Pire ilaçlama şirketleri Pire konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Çünkü parazit haşerelerden biri olan pireler, taşıdıkları virüsleri insanlara ve hayvanlara bulaştırarak birçok sağlık sorununa ve salgın hastalıkların iyiden iyiye yayılmasına neden olur. Yakın geçmişte binlerce insanın ölümüne neden veba hastalığının en aktif taşıyıcılarından biri olarak görev yapmıştır.  

     Zıplayarak hareket eden pireler, virüsleri diğer hayvanlardan alabildikleri gibi, ölü hayvanlarla temas ettikleri anda da alabilir. Vücutta kızarıklık ve sürekli kaşıntıya neden olurlar. Pire ilaçlama şirketleri bu haşerelere karşı pire ilaçlama yapmadığı sürece özelikle kapalı alanlarda pireler çoğalmaya devam edecektir.

Pire ilaçlama şirketleri ve insan sağlığı

      Pirelerin çok ufak olmaları sakın ola ki sizleri aldatmasın. Çok hızla büyüyen bu canlılar çoğaldıkları alanlarda ciddi hastalıklara hatta kitlesel ölümlere sebebiyet verirler. İnsandan insana, hayvandan insana geçebilen bu canlılar taşıdıkları hastalıklarla on binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet verebilirler.

     Vebanın insanlara bulaşmasında baş rolü oynayan keme piresi (Xenopsylla cheopis) ve akrabaları orta çağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümünden sorumludur. Pireler dış parazitlerdir. Memelilerin ve kuşların kanlarını emerek yaşamlarını sürdürürler.

     Örneğin Latince bilimsel adı Pulex irritans olan insan piresinin başlıca konağı insandır. Ama pireler sık sık bir konaktan öbürüne geçer ve etçil hayvanlar genellikle avladıkları hayvanlardan pire de alırlar.

     Pireler bir konaktan öbürüne kolayca geçebildiği için ve kan emerek beslendiklerinden, hasta olanlardan sağlıklı olanlara mikrop taşıyan tehlikeli hayvanlardır.

     İşte bu tehlikelere karşı pire ilaçlama şirketleri insan sağlığı açısından büyük rol oynar. Daha hiçbir haslalığın bulaşmasına izin vermeden pire ilaçlama şirketleri tarafından yapılacak müdahaleler,  insanlığın hayatını kurtarır.

bursapireilaclama.net pire tedavisi
Pirenin sebep olduğuhastalıkların tedavisi

İnsan piresi ve etkileri

bursa pire ilaçlaması firmsı

     İnsan piresi kılcal damarların yoğun olduğu bölgeleri günde 3-4 defa ısırarak beslenirler. Kendini üzerinde yaşadığı insanın vücut ısısına göre ayarlayan insan piresi başka yerde yaşayamaz; fakat yumurtalarını elbise dikişlerinin aralarına, yerlere, eşyaların üzerine, yatak ve yorgan aralarına, yastık içlerine, kısacası her yere bırakabilir. Diğer pire türleri insan üzerinde yaşamadığı halde insan vücudunu ısırarak beslenirken insan piresi söz konusu olduğunda “Pire insanda yaşar mı?” sorusunun cevabı maalesef “Evet”tir.

     Pire konusunda karşılaşılan cilt problemleri için hemen doktora başvurulmalı, aksi taktirde hastalık ilerleyerek ölümcül hale gelebilmektedir.

Butona basın ve bizimle irtibata geçiniz…

Call Now ButtonHemen Aaryın