BURSA
0544 945 4587 - 224 452 2241
info@bursapireilaclama.net

Pire ilaçlaması nasıl yapılır

Created with Sketch.

     Pire ilacı ve ilaçlamasından önce, pireler hakkında bilgi edinmekte fayda var. Pire, yaşamak için tüylü bir konağa ihtiyaç duyan, üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenen bir asalak türüdür. Evcil hayvanlarla ya da bir şekilde sokakta yaşayan kedi-köpeklerle evinize girmiş olan pireler ciddi bir sağlık tehdidi oluştururlar. Kan emerek yaşayan pireler, önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu yüzden de pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır.

Pire ilacı ve ilaçlama yöntemleri

     Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir? Evinizdeki pirelerden kurtulmak için evcil hayvanınızı ve evinizi hijyenik tuttuğunuza eminsiniz; fakat hala pire sorununuz devam ediyor. “Pire nasıl ilaçlanır?” , “Pire ilacı nedir?” sorularının cevabı da profesyonel ilaçlama firmalarındaki uzmanların kullandığı yöntemlerde mevcuttur. Açık ve kapalı alanlarda yapılan pire ilaçlamasında farklılıklar görülür. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemi ile etkili pire ilaçları alana uygulanır.  Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda sisleme ilaçlama olarak da bilinen, dumanlama tekniği olan ulv ilaçlama yöntemi uygulanır. Dumanlama tekniği ile en küçük çatlaklara kadar ulaşan pire ilacı kısa sürede pirelerin yok olmasını sağladığından en kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir.

İlaçlama şirketini doğru seçin..!

      “Pire ilaçlaması nasıl yapılır” sorusu kadar ilaçlamayı yapan firmaların özellikleri de pire mağdurları tarafından dikkate alınması gereken bir konudur. Pire ilaçlama yöntemleri ile yok edilen pirelerin kısa bir süre sonra tekrar evinizi istila etmesini istemiyorsanız profesyonel ilaçlama firmaları ile pire mücadelesine girmelisiniz. İşinin uzmanı ilaçlama firmalarının pire ilaçlamasında izlediği yollar ise şu şekildedir: İlaçlanan alanda yaşayan diğer canlı türleri de tespit edilerek onlara zarar vermeyen ilaclar kullanılır. 

Özellikle hayvanlar ve çocuklar düşünülerek temas halinde bulunulabilecek tüm eşyalar hava geçirmeyecek şekilde kapatılır. Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra çıkması beklenir ve gerekli süre sonunda kesin çözüm için tekrardan ilaçlama yapılır. İlaçlama için genelgeçer bir ilaç yoktur. Her haşere için farklı ilaç kullanılır. Pire ilacı da pirelerin yapısına uygun, bağışıklıklarının olmadığı ilaçlar olmalıdır. İlaçlama sonrası mekanın titizlikle temizlenmesi ve evcil hayvanların pire şampuanlarıyla yıkanması sağlanır.

bursa pire ilaçlama firmasının yeterlilikleri

Uygulamayı yapacak olan firmanın yukarıda logoları bulunan kuruluşlardan yeterlilik ve izin belgesinin olmasına önemle dikkat edilmelidir. Zira ilaçlama direk Halk Sağlığı ile doğru orantılı ve tehlikeli bir iştir. Dikkat edilmez ve Bakanlık tarafından belirlenen yasa ve yönetmenlikler doğrultusunda yapılmaz ise ölümcül sonuçlar doğurabilir. Kullanılacak pire ilacı ve kullanım şekli de aynı yönetmeliklerde belirlenmiş ve uygulamacıların sertifikasyonu sağlanmıştır.

Call Now ButtonHemen Aaryın