BURSA
0544 945 4587 - 224 452 2241
info@bursapireilaclama.net

Haşere ilaçlama

Created with Sketch.

Haşere ilaçlama

Bursa Pire ilaçlama Haşere ilaçlama

Haşere ilaçlama çok dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Haşereler, insanların ve hayvanların var olduğu zamandan öncesinden bu yana var olup, insan ve hayvan hayatını olumsuz olarak etkileyen canlılardır. İnsanlar, haşerelerden kurtulmak için yıllardır farklı yöntemler kullanmaktadır.

Haşere ilaçlama nilüfer ilaçlama

Haşere ilaçlama Bursa Pire ilaçlama

Haşereler insan ve hayvanların kendilerine ve beslendikleri ürünlere fazlasıyla zarar vermektedir.  Özellikle de insanların yakalandığı birçok hastalığında temelinde haşereler yatmaktadır. Bu hastalıklar bazen insanları ısırmalarıyla, bazen de çevreye bıraktıkları dışkıları sayesinde insana ve hayvanlara bulaşmaktadır. Haşereler bilmeden birçok ortama girer ve çıkarlar. Özellikle insan sağlığına zaralı olan çürümüş gıdalar, hayvan dışkıları ve patalojik (mikrobik) ortamlar onlar için bulunmaz gıda kaynaklarıdır. Haşerelerin bünyesi çok dayanıklıdır. Bazı türleri yüz milyonlarca yıldır bu dayanıklılık sayesinde varlığını sürdürdüğünü biliyoruz. Öyle ki insanın yaşayamadığı havasız, yüksek radyasyon ve toksit (zehirli) ortamlarda gayet rahat yaşamaktadırlar. Bu sebeple haşerelere göre çok rahat yaşam alanları bizler için çok tehlike arz eder. Bu tehlikeli yaşam ortamlarından evimize, iş yerlerimize gelen haşereler de doğal olarak beraberinde yaşadıkları yerlerdeki mikrop ve zararlı bakterileri getirirler. İnsan sağlığını aşırı tehdit eden bu canlıların Avrupa da salgın hastalıklara sebep oldukları ve yüz binlerce insanın toplu ölümlerinden sorumlu oldukları bilinmektedir.

Haşere ilaçlama Nilüfer ilaçlama

Bursa Pire ilaçlama firması

Kimlere Haşere ilaçlama yaptırmalıyız

İnsanlar da bu zararlı olan haşerelere karşı haşere ilaçlaması yaptırmaktadır. İlaçlama işlemi Sağlık bakanlığından onaylı haşere ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Sağlık bakanlığı onayı olmayan haşere ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlamalar insan ve hayvan sağlığı için tehdit oluşturur. Kullandıkları kalitesiz ilaçlardan ve amatör ilaçlama elemanlarıyla yapılan ilaçlama hizmetleri başarılı olmadığı gibi insan ve hayvan sağlığı açısından da risk taşır.

Bu nedenle ilaçlamayı amatör ve Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilaçlama firmalarına yaptırmak yerine, yıllardır bu işi yapan ve onayı bulunan ilaçlama firmalarını tercih etmek önemlidir. İnsan ve hayvan sağlığı açısından haşerelerle mücadele esnasında güvenilir ilaçlama firmaları tercih edilmeli ve onlardan yardım alınmalıdır.

Haşere ile yapılan mücadele haşerenin türüne ve bulunduğu ortama bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Müdahale etmeden önce, müdahale edilecek haşere türünü iyi bilip ona göre ilaçlama yapmak gerekmektedir. Çünkü her haşere için kullanılan ilaçlar ve kullanım ölçüleri farlılık göstermektedir.

Haşere ilaçlama nasıl yapılır

Kan emerek beslenen haşereler insanlara salgın hastalıklar bulaştırmakla birlikte zehir taşıyan haşerelerde insan hayatına doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle ilk olarak zehirli haşere ve parazitlerin bulunduğu alanların acil olarak güvenilir ilaçlama firmaları ile ilaçlanmalıdır. Ve bunun içinde Sağlık Bakanlığı onayı olan haşere ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Kanalizasyon ve çöplüklerde yaşayan, üreyen kemirgenler taşıdıkları birçok mikrop ile insan sağlığını tehdit etmektedir. Kemirgenler ile yapılacak ilaçlama sırasında kapalı alanlarda sıvı ilaçlama yöntemi en kaliteli yöntemdir. Bunun yanı sıra, haşereler için ilaçlama yapacak firmalar takviye ilaçlarda kullanmalıdır.  Bu yüzden de, profesyonel bir ekibi bulunan ilaçlama firmalarını tercih etmek gerekmektedir.

pire ilaclama bursa

Bursa Pire ilaçlama iletişim bilgileri

Haşere ilaçlama esnasında kullanılan tüm ilaçlar, ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmalıdır. Sektörde öncü haşere ilaçlama firmaları içinde bulunan Bursa Pire ilaçlama firması da ilaçlama firmaları arasında aktif bir yerdedir. Bu yüzden de, haşere ilaçlama konusunda aktif ve işinde başarılı ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Bunları da beğenebilirsiniz

 

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Aaryın