BURSA
0544 945 4587 - 224 452 2241
info@bursapireilaclama.net

Haşere İlaçlamanın Önemi

Created with Sketch.

Haşere İlaçlamanın Önemi

Bursa Pire ilaçlama ilaçlamanın önemi

Bizlerin yaşam alanlarında bulunan haşere ve kemirgenler (fareler), çeşitli hastalıklara ve tehlikelere neden olurlar. Sağlığımızı tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşırlar.(Sarılık,Tifo,Tifüs,Sıtma vs.) Taşıdıkları virüsleri besinlerimiz ve kullandığımız kaplara bulaştırırlar.

Bursa Pire Mücadelesi

Bursa pire ilaçlama tanıtım reklamı

Haşere yaşadığımız ve çalıştığımız binalarda bulunan çeşitli cihazlara,mobilyalara zarar verir,maddi kayıplara yol açarlar. Elektrik kablolarını,plastik su borularını kemirerek yangınlara ve çeşitli kazalara neden olurlar. Ayrıca haşere görüntü olarak tiksinmeye, tiksintiye neden olurlar,huzursuzluk ve korku yaratırlar.

Haşere yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yapar

  • Havalandırma boşlukları
  • Kapı altları
  • Kırık camlar
  • Boru ve kabloların etrafındaki boşluklar
  • Banyo, wc, balkon ve su giderleri
  • Duvar çatlakları ve yarıkları
  • Karton koliler
  • Uçarak açık pencerelerden
  • Kanalizasyon

Doğada 800 bin civarında böcek, haşere  türü bulunmaktadır. Bu böcek türleri sıcak havalarda veya sıcak ortamlarda daha fazla barınma olanakları bulmaktalar ayrıca sayılarında da artışlar olmaktadır.

Yaşadığımız mekanlarda sıkça karşılaştığımız haşereler(hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, pire, bit, tahtakurusu, örümcekler, karınca, akrep, kene, ağaç kurdu, tahta-kurdu, tahta biti, toz piresi, kedi piresi, vb.) insan sağlığı açısından da ciddi tehlikeler oluşturmaktadırlar. Böcekler  ve haşere ler evimize, iş yerimize çeşitli yollarla girebilmektedirler. Bazen alış veriş poşetimiz le, misafirliğe gittiğimiz yerden, beslediğimiz hayvanımız la bu böcekleri farkında olmadan yaşadığımız mekanlara taşıya bilmekteyiz.

Böcekler insan sağlığını tehdit etmektedir. Örneğin; sinek larvaları insanın gözüne, kulağına, midesine, burnuna, midesine, bağırsaklarına hatta beynine ulaşarak önemli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Bazı böcek ve haşere türleri (kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, pire haşeresi, tahtakurusu böceği, kene haşeresi, akrep, kulağakaçan böceği, bit, gümüş böceği, tatarcık böceği, akar böceği vb.), uçan haşereler (sivrisinek, karasinek, arı, güve) ve kemirgenler(ev faresi, lağım faresi, çatı faresi vb.) dışkı, idrar, leş ve çöp gibi atıkların üzerilerine konarak veya gezinerek bu atıklardaki mikropları hortumları, kıllarını veya bacakları ile taşıyarak insanların yaşadıkları mekanlara taşırlar, bu alanlardaki gıda ürünlerine ya da giyim eşyalarına bulaştırırlar.

Böylece başta ishal olmak üzere birçok mide-bağırsak hastalıklarına, alerjilere sebep olurlar. İnsan kanını emen böcekler (pire, tahtakurusu) ve sinekler birçok ciddi hastalıkları kan yoluyla bulaştırırlar.

Sivrisinek, kene, pire, tahtakurusu, tatarcık böcekleri kan ve lenf emerek; akrep, çıyan, kene gibi böcekler sokarak; bazı sinek çeşitleri dokulara yerleşerek; bazı böcekler de alerjilere neden olmakta mikrobik ve parazit hastalıklara sebep olurlar.

Haşere ile mücadele Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yönetmelik ile belirlenmiştir. Bu yönetmelik  gereğince yapılmayan ilaçlamalar insan sağlığına yarardan çok zarar verebilir.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Aaryın